سبد خرید

10 مزایای دوچرخه سواری

10 مزایای دوچرخه سواری

مزایای دوچرخه سواری – ورزش کردنن بزرگ ترین عامل سلامتی هر فرد میباشد که روزانه با گذاشتن 30 دقیقه وقت شما میتوانید بسیاری از سلامتی خود را به دست آورید .

امروزه رشته ورزشی زیادی وجود دارند که میتواند در سلامتی شما تاثیر بسیار زیادی بگذارند در این مقاله سعی شده است در مورد 10 مزایای دوچرخه سواری که بیشترین تاثیر را در 1- سلامتی روانی  2- سلامتی جسمی شما دارد صحبت شود .

فهرست موضوعات

 • 7 مزایای دوچرخه سواری در سلامت جسمانی
 • 3 مزایای دوچرخه سواری در سلامت روانی

5 مزایای دوچرخه سواری در سلامت جسمانی :

 • کاهش کلسترول خون :

در هنگام دوچرخه سواری بعد از 10 دقیقه نفس های عمیق تری ممکن است بکشید . این نفس های عمیق و سختر نشان دهنده یک موضوع بیشتر نیست ،که متابولیسم بدن شما شروع به فعالیت نموده است در زمانی که متابولیسم بدن شروع به فعالیت نماید چربی بد بدن شما در حال آب شدن میباشد و هم زمان چربی خوب بدن شما در حال افزابش میباشد بدین نحوه دوچرخه سواری سبب کاهش کلسترول خون شما میشود

کاهش کلسترول خون در دوچرخه سواری- فروشگاه دوچرخه اوگرمتال

 • کاهش چربی های شکمی :

در هنگام رکاب زدن پاهای شما با سرعت بسیار زیاد به ناحیه شکم و پهلو فشار وارد میشود . این فشار سبب تحرک چربی های شکمی و پهلوی شما میشود و در نتیجه سبب آب شدن این چربی ها و کاهش چربی شکمی و پهلو شما میشود .

 

 • داشتن زانو های سالم :

همان طور که میدانید بسیاری از افراد جامعه برای کاهش وزن خود یا به هر دلیل دیگر شروع به دویدن در مسافت های طولانی و در زمان های زیادی میکند که نتیجه این دویدن های زیاد سبب از ببین رفتن مفاصل زانو های شما میشود این در حالیست که در دوچرخه سواری شما هم میتوانید چربی بده بدنی را از بین ببرید هم باعث کاهش وزن بدن شوید بدون این که مفاصل زانوهای خود را از بین ببرید .

 

 • داشتن ماهیچه های قوی :

بسیاری از افراد برای ساختن عضلات پاهایشان از تمرین های سخت ورزشی استفاده مینمایند که ممکن است در حین این تمرینات آسیب های جدی به پاها و کمر ورزشکاران وارد شود این در حالیست که بسیاری از افراد با تمرین دوچرخه سواری در سر بالای و انتخاب دنده سنگین تر عضلات پاهای قوی تری برای خود بسازند .

عضلات پاهای قوی در دوچرخه سواری- فروشگاه دوچرخه اوگرمتال

 • داشتن قلبی سالم :

یکی دیگر از فواید دوچرخه سواری که بسیار مهم میباشد ، سبب ایجاد یک قلب سالم بدون گرفتگی رگ میباشد . زمانی که شما در حال دوچرخه سواری میباشید قلب شما شروع به تپش با سرعت بالا میشود که همین موضوع سبب میشود خون در داخل رگ های شما با سرعت بیشتری پمپاژ شود و در نتیجه رگ های که در حال گرفتگی هستند باز شوند .

داشتن قلبی سالم در دوچرخه سواری -اوگرمتال

 • جلوگیری از پوکی استخوان :

تمرینات دوچرخه سواری در حالت مقاومتی یکی از بهترین روش ها برای بهبود تراکم استخوان و مبارزه با پوکی استخوان است. چرخاندن و کشیدن پدال های دوچرخه روی ماهیچه های پاهای شما کار می کند، که به نوبه خود استخوان ها را به کار می اندازد و به بدن شما علامت می دهد تا ساختار استخوان را حفظ کند.

 

 • در مان یبوست : 

در دوچرخه سواری با رکاب شدن تمام عضلات پاها و شگمی و پهلو شما درگیر میشود که این موضوع باعث میشود حرکات روده را بیشتر نماید در نتیجه سبب کاهش ورم معده و منجر به دفع مدفوع نرم تر میشود که میتوانند خطر ابتلا به گوارش را کاهش دهد .

 

3 مزایای دوچرخه سواری در سلامت روانی :

 • افزایس خواب :

همان طور که میدانید برای داشتن یک خواب راحت و طولانی شما نیازمند یک روحی بدون استرس همچنین داشتن وزنی پایین هستیدکه هر دوی این موضوع در دوچرخه سواری به وجود می آید که در نتیجه سبب داشتن یک خواب راحت برای شما میشود .

فزایش خواب در دوچرخه سواری - اوگرمتال

 • کاهش بیماری روانی :

مشکلات سلامت روانی مانند افسردگی، استرس و اضطراب را می توان با دوچرخه سواری معمولی کاهش داد. این به خاطر اثرات خود تمرین و لذت بردن از دوچرخه سواری است.

دوچرخه کوهستان سایز 26 پرشیا لاستیک پهن -فروشگا دوچرخه اوگرمتال
دوچرخه کوهستان سایز 26 پرشیا لاستیک پهن -فروشگا دوچرخه اوگرمتال
دوچرخه کوهستان ویوا مدل فلای سایز 27.5 -اوگرمتال
دوچرخه کوهستان ویوا مدل فلای سایز 27.5 -اوگرمتال
دوچرخه المپیا سایز 16 دخترانه -اوگرمتال
دوچرخه المپیا سایز 16 دخترانه -اوگرمتال

 

دوچرخه پسرانه سایز 12 المپیا - فروشگاه اوگرمتال
دوچرخه پسرانه سایز 12 المپیا – فروشگاه اوگرمتال

فروشگاه اوگرمتال :

فروشگاه دوچرخه اوگرمتال در واقعه یک سایت خرید اینترنتی دوچرخه ،  لوازم دوچرخه ، قطعات دوچرخه میباشد که خریداران میتواند انواع مختلفی دوچرخه در برندهای متفاوت دیدن فرمایند و با توجه به نیاز خود خرید نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش محصولات موجود:
فیلتر بر اساس موجودی
فیلتر بر اساس قیمت:
فیلتر بر اساس قیمت - slider
12000تومان28800000تومان
فیلتر بر اساس سایز:
Select some options
فیلتر بر اساس سایز
فیلتر بر اساس برند:
Select some options
فیلتر بر اساس برند
فیلتر بر اساس رنگ:
Select some options
فیلتر بر اساس رنگ
فیلتر بر اساس جنس تنه:
Select some options
فیلتر بر اساس جنس بدنه
فیلتر بر اساس سیستم دنده:
Select some options
فیلتر بر اساس سیستم دنده
فیلتر بر اساس ترمزبندی:
Select some options
فیلتر بر اساس ترمزبندی