سوالات متداول

 

خیر، تمامی اجناس داخل فروشگاه اوگرمتال ( دوچرخه ، قطعات دوچرخه ) به صورت نقدی میتوان خرید نمود.

شما میتوانید با مراجعه به  راه های ارتباطی که در صفحه ارتباط با ما وجود دارد ارتباط برقرار کنید یا این که با شماره 09036464038 به قسمت واتساپ پیام ارسال کنید .
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 خیر، امکان ثبت سفارش بصورت تلفنی امکان پذیر نیست. در صورتی امکان پذیر است که تقاضای خرید عمده از فروشگاه اوگرمتال را داشته باشید.
 بله، می توانید از طریق پیام فرستادن به واتساپ به شماره 09036464038 درخواست خود را ثبت نمایید.
 شما میتوانید درخواست مرجوعی خود را تا 3 روز مشتریان معمولی و برای کالا آسیب دیده تا 24 ساعت پس از تحویل کالا به ما اعلام کنید.

کالای مرجوع باید همان گونه که فرستاده شده مرجوع شود کارتون کالا و فاکتور کالا باید با تمام مطلقات کالا ارسال شود درصورت که هر کدام از این جزِئیات نباشد امکان مرجوع کالا وجود ندارد.

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس ازفروش، فروشگاه اوگرمتال از طریق تلفن پشتیبانی 09036464038 در واتساپ اطلاع داده شود.

در صورتی که از خرید کالای آسیب دیده 24 ساعت بگذرد و هیچ اطلاعی داده نشود فروشگاه اوگرمتال هیچگونه ضمانت برای برگشت کالا ندارد .

 

 

بله ، شما در همان روز تحویل کالا ، در صورتی که دوچرخه یا قطعات دوچرخه در شرایط اولیه باشد میتوانید کالا را مرجوع کنید.

کارشناسان خدمات پس از فروش ، فروشگاه اوگرمتال ایرادات مطرح شده را بررسی میکنند .

 

علت مرجوعی کالا توسط کارشناسان بررسی و مطابق با شرایط و قوانین تایید یا رد می شود.

 

پس از بررسی موارد مطرح شده در صورت تایید ایراد کالا ، وجه به حساب شما مرجوع میشود و در صورت عدم تایید و تمایل شما کالا به شما باز خواهد گشت.